ГТА Македонија
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Официjалниот форум на ГТА Македонија
 
HomeRegisterLog in

 

 Официјални Правила

Go down 
AuthorMessage
theMLS
Администратор
Администратор
theMLS

Број на мислења : 12
Дата на зачленување : 2009-05-27
Возраст : 32
Местолокација : Струга

Официјални Правила Empty
PostSubject: Официјални Правила   Официјални Правила Icon_minitimeWed May 27, 2009 11:26 pm

Правила на форумот.

1.Забранета е секаков вид навреда и заканување на другите членови на форумот.Национализмот нема да се толерира.

2.Забранети се постови од типот "ние ја почнавме" "веќе ја има оваа".Мислењата ке бидат автоматски избришани.

3.Администраторите и модераторите имаат право да изменуваат/бришат и префрлуваат мислења без предупредување.

4.Забрането е пишување на неважни и неповрзани постови во врска со темата.

5.Порнографски содржини се строго забранети за постирање.

6.Претерано пишување на текст, користење на смајли, интерпункциски знаци и сл. ќе биде отстрането.

7.Забрането е постирање или било каква промоција на материјал кој нарушува авторски права.

8.Стриктно зборување за GTA и работи поврзани со GTA.

9.Препорачано е да се пишува со кириличен фонт,но не е задолжително.

10.Забрането е спамирање за секое спамирање се добива бан.

11.За секое прекршување на правилата администрацијата доделува предупредување,на 3тото предупредување се добива бан за кој администрација одлучува колку ке трае.

12.Ако некое од правилата не ви е јасно ,контактирајте ја администрацијата за повеќе информации.

_________________
Официјални Правила Untitled-1a_copy
Back to top Go down
 
Официјални Правила
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ГТА Македонија :: Правила-
Jump to: