ГТА Македонија
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Официjалниот форум на ГТА Македонија
 
HomeRegisterLog in

 

 Kреатори на играта

Go down 
AuthorMessage
theMLS
Администратор
Администратор
theMLS

Број на мислења : 12
Дата на зачленување : 2009-05-27
Возраст : 31
Местолокација : Струга

Kреатори на играта Empty
PostSubject: Kреатори на играта   Kреатори на играта Icon_minitimeWed May 27, 2009 10:42 pm

Проектов започна кон крајот на 2008 година од страна на Dark_angelMKD И
theMLS (ex.JunkieMKD) од Струга.Dark_angelMKD работи на преводот и на составување на играта додека theMLS работи на графиката.Подоцна се приклучуваат daci92 и vLaCki од Скопје кои работат на преводот,исто така и fatal1ty_ од Скопје кој работи на текстурите
Досега работаат 5 членови од кој 3 на преводот и 2 на графиката и текстурите.Играта претставува мод од GTA San Andreas која ке биде измената во секој можен начин.Ке биде со македонско мени,автомобили од нашите краишта како Yugo,Zastava 101 и легендарното zastava 750 познато како фиќо.Играта сеуште е во фаза на модифицирање.
Добредојдена е секаква помош.

_________________
Kреатори на играта Untitled-1a_copy
Back to top Go down
 
Kреатори на играта
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
ГТА Македонија :: ГТА Инфо-
Jump to: